Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Mezi nejčastější kožní problémy, které nás přivádějí k plastickému chirurgovi, patří znaménka a kožní výrůstky, nevzhledné jizvy, strie a často i nežádoucí tetování. Tyto drobné kožní útvary nepůsobí pouze estetické obtíže, ale přinášejí i funkční problémy či zdravotní rizika. V případě nevhodného tetování pak lze hovořit i o snížení společenského uplatnění.

Obecně lze říci, že většinu výše uvedených problémů lze odstranit v místním znecitlivění a ambulantně. Po zákroku obvykle není třeba dodržovat žádný zvláštní režim, pouze ošetřované oblasti pečlivě chráníme před slunečním zářením, dbáme na zvýšenou hygienu v místě ošetření a nepřetěžujeme danou oblast do doby, než se jizva po zákroku zcela zhojí.

Strie

Strie jsou drobné pajizévky, které vznikají v souvislosti s rychlými změnami objemu tkáně a napnutím kůže. Nejčastěji se tedy objevují v těhotenství nebo při rychle probíhající velké změně tělesné hmotnosti.

Postihují nejčastěji kůži břicha, prsů, stehen i hýždí. Vznik strií je zapříčiněn vrozeně nižší elasticitou tkání, kdy dochází k porušení elastických vláken v kůži. Řešení strií bývá obtížné.

V rámci plastické chirurgie lze odebrat část postižené kůže na břiše či na prsou, případně její další část přesunout do méně viditelných míst. Dlouhodobě lze stav kůže postižené striemi mírně zlepšit pravidelnou péčí o postiženou pokožku.

Ceník

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.