Odstranění tetování

COM_CONTENT_ARTICLE_INFO
Vytvořen 6. 8. 2015 21:39
Poslední úprava 9. 8. 2015 19:57
Autor content-manager
Počet zobrazení: 0
Zákrok provádíme na těchto pracovištích: Karlovy Vary    

Mezi nejčastější kožní problémy, které nás přivádějí k plastickému chirurgovi, patří znaménka a kožní výrůstky, nevzhledné jizvy, strie a často i nežádoucí tetování. Tyto drobné kožní útvary nepůsobí pouze estetické obtíže, ale přinášejí i funkční problémy či zdravotní rizika. V případě nevhodného tetování pak lze hovořit i o snížení společenského uplatnění.

Obecně lze říci, že většinu výše uvedených problémů lze odstranit v místním znecitlivění a ambulantně. Po zákroku obvykle není třeba dodržovat žádný zvláštní režim, pouze ošetřované oblasti pečlivě chráníme před slunečním zářením, dbáme na zvýšenou hygienu v místě ošetření a nepřetěžujeme danou oblast do doby, než se jizva po zákroku zcela zhojí.

Tetování

Odstranit chirurgicky tetování je možné pouze v případě, že se jedná o tetováž malého rozsahu. V takovém případě lékař tetovanou oblast vyřízne a okraje kůže sešije k sobě. Po tomto zákroku však zůstává vždy v místě tetování jizva.

U tetováže většího rozsahu může pomoci speciální laser. Jeho opakovaným ošetřením lze dosáhnout vyblednutí pigmentu použitého při tetováži.

Je však třeba počítat i s tím, že tetování se většinou zcela odstranit nepodaří.

Chcete více informací? Zeptejte se nás!

S Vaším dotazem můžete poslat i dvě fotografie.

vybrat pracoviště