Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Pro každý operační zákrok je třeba zvolit vhodný typ anestezie nebo-li znecitlivění.

Anestezie místní – lokální – je používána u zákroků menšího rozsahu. Jedná se o použití znecitlivující látky, která se injekčně aplikuje do kůže a podkožní tkáně. Její rozsah je limitován objemem znecitlivující látky, kterou lze maximálně použít bez dalších vedlejších účinků na celý organismus.

Bolestivě je vnímán vpich injekce a následný tlak při aplikaci znecitlivující tekutiny (anestetika), nástup znecitlivění v daném místě je velmi rychlý a dále jsou již vnímány pouze dotyky a pohyb tkáně bez jakékoli citlivosti. Doba znecitlivění je různá dle typu použitého anestetika. Mohou vznikat alergické reakce různého stupně na tyto látky, četnost těchto reakcí je ale poměrně nízká. 

Analgosedace – je kombinovaný typ anestezie, kdy je nejprve zajištěn žilní přístup a aplikovány preparáty, které navodí spánek operovaného a utlumí jeho vnímání. Po té se kůže a podkoží znecitliví místními anestetiky, tak jako při lokální anestezii.

Tento typ anestezie je vhodný pro zákroky většího rozsahu v oblasti kůže a podkoží (faceliftlifting čelaplastická operace víček, menší rozsah liposukcí apod.). Jednak proto, že pacient nevnímá okolí ani pohyb a manipulaci s tkáněmi během operace, a dále i proto, že při zákroku leží v klidu a neobtěžuje ho relativně strnulá fixní operační poloha po dobu několika desítek minut. 

Celková anestezie – narkóza – je používána u operací většího rozsahu, kde se již zasahuje i do dalších struktur jako mléčná žláza, břišní svaly apod. Při této anestezii jsou zajištěny dýchací cesty a dýchání je řízeno anesteziologickým přístrojem. Znecitlivění tkání je zajištěno buď preparáty podávanými nitrožilně, nebo kombinací s preparáty vdechovanými.

Dnešní anesteziologické přístroje již standardně neustále sledují a monitorují srdeční frekvenci, krevní tlak, okysličení krve i hodnoty vydechovaného vzduchu a řadu dalších parametrů, takže takto vedená anestezie snižuje riziko vedlejších účinků na organismus na minimum. 

Hospitalizace na našem lůžkovém oddělení je plánována zejména pro bezprostřední pooperační péči a je vždy zahrnuta v ceně operace. Před operacemi jsou klienti přijímáni obvykle ráno v den operace. Po operacích menšího rozsahu prováděných v místním znecitlivění nebo analgosedaci, jsou klienti propouštěni do domácího ošetření v odpoledních hodinách v den operace.

Po operacích v celkové narkóze je obvyklá 1 denní hospitalizace, propuštění do domácího ošetřování je po kontrole a převazu operační rány druhý den po zákroku ráno. Po operacích většího rozsahu je hospitalizace obvykle 2 denní.

Hospitalizaci je možné na přání klienta prodloužit o 1 – 2 dny po dohodě při objednávání termínu operace na naší recepci. 

Anesteziologický dotazník – ke stažení 

Souhlas s poskytnutím anesteziologické péče – ke stažení

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.