Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Nejčastější dotazy (FAQ)

Je možná změna termínu z důvodu nemoci/práce?

Po zaplacení zálohy je termín operace závazný, je možné ho změnit 20 dnů před dohodnutým termínem, později pouze z důvodů nemoci.

Musím být odlíčená na konzultaci/operaci?

Na konzultaci není třeba být odlíčená. Na operaci je třeba se dostavit odlíčená. Operace probíhá ve sterilním prostředí a navíc v případě výkonu na obličeji je čistota pleti nutností.

Je možné mít nalakované/umělé nehty, případně řasy na operaci?

U celkové anestezie nebo analgosedace nalakované nebo umělé nehty nejsou vhodné, mohou zkreslovat údaje ze snímače, který se dává na prsty.

Do kdy je nutné poslat zálohu za operaci?

Zálohu je nutné poslat do 2 týdnů (10 pracovních dnů) po sjednání termínu operace.

Kdy a kde si mám udělat předoperační vyšetření?

Je to závislé na celkovém zdravotním stavu a typu operace. Standardní předoperační vyšetření provádí obvykle dle našich požadavků praktický lékař nebo naše ambulance interny. Někdy je třeba vyšetření doplnit dalším odborným vyšetřením. O všem vás informujeme na konzultaci i dle vašeho zdravotního stavu.

Kdy jsou konzultace? (Jak dlouho před operací?)

Od pondělí do pátku dle rozpisu konzultačních hodin na pracovišti ev. na webových stránkách. Konzultace může být jakkoliv dopředu. Důležité je, aby konzultace proběhla, následně si klient domlouvá termín. V den operace je vizita, zde je možné ještě doplnit informace k zákroku.

Za jak dlouho se odstraňují stehy?

Odstranění stehů se odvíjí od provedeného výkonu a individuálním hojení klienta. Běžně se stehy vytahují za 1–3 týdny.

Co vše si přinést do nemocnice k hospitalizaci před operací?

S sebou si stačí vzít pouze hygienické potřeby, kartáček na zuby. Vše ostatní od nás klienti dostanou.

Je nutné mít zajištěný doprovod po propuštění? 

Při propuštění doporučujeme mít doprovod téměř vždy.

Kdy se doplácí zbytek peněz za operaci?

Doplatek za operaci se hradí ráno při příjmu, tj. v den zákroku.

Kdy mohu začít fungovat normálně po operaci?

Záleží na typu operace a tomu, co kdo považuje za normální fungování. Je vhodné vše probrat konkrétně při konzultaci.

Kdy se zahojím?

Dle rozsahu a typu operace a hojení jizev. Každý klient se hojí velmi individuálně a rozsah jizvy se odvíjí od potřeby dosažení výsledku. Proto i samotné hojení nelze zcela přesně určit na čas.

Jak dlouho nebudu moct pracovat?

Podle rozsahu a typu operace a hojení jizev. Je vhodné vše probrat konkrétně při konzultaci. V rámci návratu do zaměstnání také záleží na tom, jaký typ práce vykonáváte. Společně s typem zákroku vám lékař při konzultaci, případně na kontrole sdělí vaše možnosti a doporučí vhodný termín návratu.

Čím je potřeba mazat jizvy po operaci?

Záleží na hojení jizev a typu operace. Je vhodné vše probrat konkrétně při pooperační kontrole. Na kontrole vám doporučíme, kdy začít promazávat a jakým přípravkem. Stejně tak se dozvíte, kdy je možné jizvy opláchnout, jak dlouho je mít překryté a kdy je vhodné krytí sundat.

Kdy začít masírovat jizvy po operaci?

Záleží na typu operace a hojení. Vše s vámi probereme při pooperační kontrole, kdy vám i techniku masáží názorně ukážeme a vysvětlíme počet opakování, intenzitu a četnost masáží.

Jak dlouho mohu být po operaci přítomné otoky?

Záleží na hojení jizev, typu operace a dodržování doporučeného pooperačního režimu. U operací v obličeji se otoky objevují od prvního dne a mohou se během několika dnů zhoršovat. Důležité je místo dle pokynů chladit a dodržovat klidový režim. Všeobecně otoky začnou mizet nejpozději do 7 dnů.

Kdy se mohu začít opalovat nebo jít do solária?

Záleží na hojení jizev a typu operace. Vždy je vhodné se poradit konkrétně při pooperační kontrole. Solárium a opalování může zvýšit riziko vzniku hyperpigmentace v místě jizvy. Takže vždy dbejte pokynů ošetřujícího lékaře a opalování a soláriu se vyhýbejte dle informací od nás z kontroly. Pokud je vám opalování již povoleno, dbejte na to, abyste jizvu minimálně rok kryli před slunečními paprsky a soláriem.

 
 

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.