Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Peeling ovlivňuje zdravotní stav a vzhled pleti, dosahuje pozitivních změn na kůži. Jde o metodu, při které se cíleně odstraňují odumřelé a poškozené vrstvy kožních buněk, čímž dochází k rychlejší regeneraci a viditelnému zlepšení vzhledu pleti. V estetické medicíně se využívá více metod - mechanický peeling (obrušování kůže), chemický peeling (ošetření pomocí speciálních kosmetických přípravků s obsahem kyseliny glykolové) nebo laserový peeling.

Na naší klinice provádíme laserový peeling, který patří mezi nejvíce efektivní a je vhodný jak k regeneraci a omlazení stárnoucí pokožky, tak ke zjemnění rozšířených pórů, sjednocení barevného tónu pleti a redukci pigmentových skvrn, k vyhlazení jemných vrásek a ke zvýšení celkové pružnosti pleti tím, že aktivuje novotvorbu kolagenu.

Laserový peeling

Pomocí laserového paprsku dochází k odpařování tenkých vrchních vrstev kůže. Zároveň u laseru využíváme i tepelné energie, která je předávána do hlubších vrstev kůže, kde působí na vlákna kolagenu a elastinu. Působením tepla dochází k jejich smrštění (zkrácení) a současně s tím i k nastartování novotvorby. Hovoříme o dlouhodobé rejuvenaci kolagenu.

V průběhu hojení se vytváří nová kůže, která je hladší, pružnější a pevnější. Dochází k výrazné redukcí jemných linek a vrásek, k celkovému vyhlazení a vypnutí pleti. Laserový peeling se ale využívá k léčbě i dalších kožních problémů, např. k odstranění hyperpigmentace, stařeckých skvrn, zjemnění hrubé struktury pleti, stažení rozšířených pórů, redukci jizviček po akné a dalších.

Lokální ošetření v obličeji (např. vrásky horního rtu) provádíme v místním znecitlivění, ošetření celého obličeje, tzv. full face, provádíme v celkové anestezii. Po ošetření je třeba respektovat pozákrokový režim a používat vhodné, lékařem doporučené, krémy a kosmetiku. Nezbytné je také pokožku důsledně chránit před sluncem a použivat vhodný opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50+.

První výsledky ošetření jsou viditelné za 2-3 týdny, po celkovém zhojení pokožky. Výrazné zlepšení pak nastupuje v dalších týdnech a měsících, jak postupně v pokožce dochází k tvorbě nových kolagenových vláken. Na rozdíl od laserů erbiových jsou efekty ošetření CO2 frakčním laserem, který pro provedení laserového peelingu používáme, dlouhodobé (3 až 7 let).

Laserový peeling bývá někdy zaměňován za laserový resurfacing. Jde o stejnou metodu ošetření, která se ale liší hloubkou průniku laserového paprsku. Při laserovém resurfacingu je průnik laserového záření hlubší, dochází k výrazné destrukci bazálních membrán a dermálních buněk a následně pak k tvorbě nové silné elastin-kolagenové struktury. Anti-aging a liftingový efekt je tak mnohem větší.

To ale neznamená, že laserový peeling je ve svém účinku méně efektivní. Každé z ošetření je vhodné pro jinou indikaci. Laserový peeling pro mladší klienty (ve věku 25 - 35 let), kdy vrásky ještě nejsou tak hluboké a celková únava pleti není zatím tak značná. Laserový resurfacing pak volíme pro starší věkové kategorie (nad 35 let a výše), kde již potřebujeme docílit výrazného liftingového efektu.

Ceník

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.