Většina žen, které k plastickým chirurgům přijdou konzultovat modelaci prsou, má komplex z malých prsou. Necítí se dostatečně žensky, a to může mít psychické důsledky přesahující do jejich společenského a intimního života. Medicína proto v současné době nabízí velké množství chirurgických úprav a augmentaci prsou implantáty, jenže podle jakého klíče vybrat ten nejlepší?

Čím jsou plněny prsní implantáty?

Většina prsních protéz je naplněna silikonovým gelem. Je to z toho důvodu, že jde o materiál, který je nejen dobře snášen lidským organizmem a nezpůsobuje alergie, ale navíc je velmi poddajný, a proto působí přirozeně. Výhodou silikonových (tzv. kohezivních) gelů je, že ani v případě narušení obalu implantátu nevytečou. Prsní implantáty mohou být dále plněny fyziologickým roztokem anebo kombinací obou zmíněných materiálů.

Textura implantátů a riziko postoperačních komplikací

Dokonce i obaly jednotlivých typů implantátů se liší. Můžete zvolit ze dvou typů povrchové úpravy implantátu: hladké a texturované. Na toto téma proběhlo se uskutečnilo mnoho vědeckých výzkumů, ze kterých vyšlo, že texturovaný povrch může být tělem lépe přijímán a snižuje se tak riziko případných postoperačních komplikací, jako je například kapsulární kontraktura.

Podle čeho zvolit správný tvar implantátu?

V dnešní době lze z nabídky prsních implantátů vybírat ze dvou základních typů tvarů. Silikonové implantáty mohou být formovány do tvaru kapky (tzv. anatomické implantáty) anebo do kulata (tzv. sférické implantáty).

Kulaté implantáty mají pravidelný kulatý průměr a z toho důvodu dělají plnější prs. Oproti tomu kapkovité implantáty jsou seshora zploštělé, a kopírují tak přirozený tvar prsu. Nejsou proto na první pohled tolik viditelné. Doporučují se zejména velmi štíhlým ženám, které mají v oblasti hrudníku málo tuku, který by skryl hrany „silikonu“. Anatomické implantáty jsou rovněž vhodné pro ženy, které se rozhodly pro modelaci prsou právě v kombinaci s výplněmi z toho důvodu, že „se lehce přizpůsobují přirozené anatomii povoleného prsu,“ potvrzuje např. MUDr. Dušan Záruba z Ústavu estetické medicíny.

Nevybírejte pouze podle objemu implantátu

Nejdůležitější parametry pro výběr jsou rozměr implantátu a typ; nejde tedy v první řadě o jejich objem (plnění). A protože při zvětšování prsou implantáty je důležité dbát zejména na přirozený výsledek, lékař se musí umět co nejlépe přizpůsobit typu prsní žlázy i šířce hrudníku a zároveň přání pacientky. Toho lze dosáhnout právě různou kombinací všech zmiňovaných parametrů.

Z tohoto důvodu je důležité vybrat si správného lékaře, kterému budete důvěřovat již od prvních konzultací a výběru toho správného prsního implantátu, až do po-zákrokové kontroly.

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.