Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Operací obličeje a krku, neboli faceliftingem, všechno nekončí. Následuje zhruba měsíční pooperační péče, kterou rozhodně nesmíte podcenit, protože má zásadní vliv na celkový výsledek operace. Pooperační péče má několik důležitých úkonů, které musíte provádět sami, nikdy však nezapomeňte vše konzultovat s lékařem!

Jak o sebe pečovat po faceliftingu a jaké mohou nastat komplikace?

Facelift

Hojení jizev po faceliftingu je poměrně rychlé a zpravidla probíhá dobře, protože na obličeji a na krku je kůže tenčí, dobře prokrvená. Minimálně tři až čtyři dny po operaci budete mít na obličeji obvaz a otok. Klidový režim během této doby je nezbytně nutný. Je důležité vydržet spát na zádech, aby se otoky nepřelévaly z jedné strany na druhou. Zhruba do týdne otok ustoupí. Mohou se objevit modřiny, ale jedná se o komplikaci individuální, u každého pacienta se objevují v jiném rozsahu.

Obvaz můžete sundat třetí až čtvrtý den po operaci. Až po sundání obvazu si můžete umýt vlasy. Myjte je pak zhruba dva až tři dny po sobě, aby se z vlasů vymyl dezinfekční šampon, který se používá během operace a který vlasy slepuje. Jizvy po operaci jsou před uchem po celé jeho délce, za boltcem a ve vlasech a stačí je pouze promazávat. Po zhruba deseti až čtrnácti dnech od operace se odstraní stehy (kolem lalůčku a za uchem je třeba nechat stehy odstranit u lékaře, před uchem a ve vlasech se stehy vstřebají sami). Pak následují pravidelné masáže. Jizvu promazávejte po směru (odspoda nahoru, od lalůčku k temeni) a v místě, kde cítíte zatuhnutí, přitlačte prstem proti kosti na osm až deset vteřin, tak, abyste cítili tlak, ale nikoli bolest. Po deseti vteřinách povolte, chvíli počkejte, až se jizva a kůže kolem prokrví a opakujete zhruba třikrát až čtyřikrát. Masáže provádějte ráno a večer. Na masírování můžete použít mastnější neparfemovaný krém, například obyčejnou Indulonu, ale i vepřové sádlo. Především ale použijte krém, na který jste zvyklí a víte, že vám nebude dráždit pokožku. Jizvy nesmíte minimálně tři až čtyři týdny po operaci vystavovat intenzivnějšímu slunečnímu záření. Zvažte proto termín plastické operace – podzimní, zimní či časně jarní měsíce jsou rozhodně příznivější, protože jste pak méně omezení v pohybu venku. Pokud se slunci nedokážete vyhnout, nezapomeňte jizvu chránit make-upem či krémem s ochranným faktorem. V létě s faktorem 50, při méně intenzivním slunci stačí faktor 30. Rozhodně se aktivně neopalujte! To samé platí i pro solárium. Pokud sportujete, poraďte se se svým lékařem, nakolik zatíží sport vaše jizvy. Jedná se o individuální záležitost, která závisí na rychlosti hojení, ale tři až čtyři týdny po operaci se vyvarujte vyšší fyzické zátěži. Hojení jizev je ovšem záležitost individuální. Jizva před uchem už po týdnu není příliš viditelná a dá se dobře zalíčit make-upem. Jizva za uchem a ve vlasech se hojí pomaleji, zde ale není tolik viditelná. Pokud pooperační péči nepodceníte a budete jakékoli komplikace konzultovat s lékařem, brzy nebude po operačních zásazích ani památky!

Video - pooperační péče po faceliftingu

Video - hojení jizev

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.