Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+
Paní Vladimíra má za sebou dvě těhotenství. Při druhém dostalo její břicho pořádně zabrat, protože čekala dvojčata. Ani po úpravě stravy a cvičení se jí nedařilo získat zpět ploché bříško, proto se rozhodla, že své tělo odmění a podstoupí plastiku břicha (abdominoplastiku).

Druhé těhotenství s dvojčátky mi zanechalo povislé bříško

Kdy jste poprvé začala uvažovat o abdominoplastice?

O abdominoplastice jsem začala uvažovat asi tak před 10 lety. Člověk si po dvou těhotenstvích prostě všimne, že bříško není takové, jaké by si přál. 

Bylo to vaše rozhodnutí? Nebo zákrok doporučil lékař?

Rozhodovala jsem se sama tak nějak postupně. Po všech snahách vrátit se do formy mi stále zůstávalo těhotenské břicho. Letos v červenci jsem šla nejdříve na liposukci vnitřních stehen, která se mi nedařilo vypracovat cvičením a změnou jídelníčku, a v srpnu jsem šla na konzultaci ohledně břicha. Mám za sebou dvě těhotenství, kdy při druhém jsem čekala dvojčata. Moje kůže a vůbec celé břicho dostalo pořádně zabrat. Po tak velkém náporu se není čemu divit, že se prostě už zpátky ploché břicho nepodařilo vyrýsovat. 

Při rozhodování mi pomohly recenze a fotky

Proč jste si vybrala kliniku UEM?

Oslovila jsem i jiné kliniky, ale všude mi nacenili operaci na neuvěřitelně vysokou částku. Na internetu jsem si pak našla UEM, přečetla si celou řadu pozitivních recenzí, viděla i nějaké fotky před/po jiných pacientek a rozhodla jsem se, že chci podstoupit operaci právě zde.

Zjišťovala jste si před konzultací nějaké informace o zákroku?

V mém okolí neznám nikoho, kdo by šel na tento zákrok. Proto jsem se nemohla ani zeptat na zkušenosti ostatních. Nezbývalo mi nic jiného, než hledat a pátrat po internetu. O zákroku jsem si četla v recenzích a na stránkách UEM. Samozřejmě jsem si prohlédla i celou řadu fotek, abych trošku věděla, do čeho jdu.

Jak se vám líbila první konzultace? Dostala jste všechny potřebné informace?

Konzultace byla v pohodě, ale já byla pořádně ve stresu. Upřímně jsem se první konzultace skutečně bála. Nevěděla jsem, co mě čeká a na co všechno se budou ptát. Samotnou mě překvapilo, jak bylo vše úplně příjemné, uvolněné a naprosto v pořádku. Lékař mi vysvětlil, co a jak se při zákroku dělá, jak dlouho, jaká bude rekonvalescence a samozřejmě mi byla i sdělena konečná cena.

Sestřičky byly naprosto skvělé

Měla jste před operací obavy? Případně, čeho jste se bála?

Před operací jsem žádné obavy neměla. Bylo to tím, že mě pan doktor na konzultaci maximálně uklidnil tím, že mi vše podrobně vysvětlil. Věděla jsem tak, do čeho jdu. 

Bylo něco, co vás ne/příjemně překvapilo po operaci?

Ne, vůbec nic nebylo nepříjemné. Naopak, sestřičky jsou opravdu moc milé a skvělé. Se vším mi po operaci pomáhaly a vysvětlovaly.

Měla jste ve svém okolí podporu? Co říkali na vaše rozhodnutí?

Podporou mi byl můj manžel, který věděl, že si to přeji už hodně dlouho. A jinak ostatním to bylo asi jedno, říkali mi, že musím vědět sama, co chci.

fotky před/po abdominoplastice

Bolesti se daly vydržet

Pamatujete si první pocity po narkóze? Měla jste bolesti? Jaké to bylo?

Bolesti moc velké nebyly. Překvapilo mě to, ale dalo se vše vydržet.

Kdy jste viděla nové bříško poprvé?

Nové bříško jsem viděla až doma. Už jsem se nemohla dočkat, ale říkala jsem si, že času dost. Důležité je, že bříško zkontroloval pan doktor. 

Máte jizvu klasicky horizontálně, nebo kotvu?

Jizvu mám horizontální.

Rekonvalescence probíhala bez problémů

Jak se vám hojí jizvy po tak rozsáhlé operaci? Máte na hojení nějakou svou vlastní fintu? Případně, jaká doporučení vám dal lékař?

Jizva i pupík se hojí velmi dobře. Před spaním si vždy beru kapky CBD a jizvu si mažu gelem Lipoelastic, který mi doporučil lékař v rámci rekonvalescence. 

Kdy jste se vrátila/vracíte do práce?

Do práce bych se měla vrátit 2. 1. 2024. Veškeré hojení probíhá tak, jak má, proto není důvod déle setrvávat v pracovní neschopnosti.

Jak jste zvládala kompresní oblečení? Někdy si klienti stěžují, že je to velmi nekomfortní.

Kompresní prádlo bylo bez problémů. Věděla jsem, že je pro správné hojení důležité a rozhodně jsem poslechla ošetřujícího lékaře a dodržuji jeho pokyny. Vlastně ho nosím ještě teď, protože je mi příjemné, jak hezky drží tělo více zpevněné. 

Měla jste drény? Kdy vám je odstranily?

Drény mi vytáhli druhý den. Levý drén bolel moc a pravý byl bez bolesti. Vytažení trvalo chvilku a pak přišla velká úleva. 

S rekonvalescencí mi pomáhaly i moje děti

Měla jste nějaké komplikace po operaci?

Žádné komplikace jsem neměla, vše probíhalo bez problémů a jsem za to velmi ráda. 

Zvládala jste se o sebe starat sama? Případně za jak dlouho a kdo vám pomáhal?

Doma mi všichni museli pomáhat s oblekáním ponožek nebo bot asi zhruba týden. Sama jsem se o sebe starala asi až tak po týdnu. Jinak se zapojily a pomáhaly děti, trochu i muž.

Všimlo si okolí, že máte za sebou abdominoplastiku?

Svému okolí jsem to moc neříkala, ale kdo věděl, že na to jdu, tak si určitě hned všiml. Výsledek byl opravdu dost znát i v oblečení. 

Kdybyste se měla nyní rozhodnout, šla byste na zákrok znovu?

ANO, šla bych do toho znovu, určitě. Jsem ráda, že jsem plastiku břicha podstoupila. Je to nepopsatelně krásný pocit, když po dvou těhotenstvích máte zpátky pevné a ploché bříško. 

.

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.