Aktuality

PROVOZ ODDĚLENÍ EMAUZY - KVĚTEN 2018

UPOZORNĚNÍ : 1. 5. a 8. 5. 2018 BUDE NAŠE ODDĚLENÍ Z DŮVODŮ STÁTNÍCH SVÁTKŮ UZAVŘENO!

PÁTEČNÍ PŘEVAZY, KONTROLY A KONZULTACE :

Dr. ZÁRUBA :  11. 5. a 25. 5. 2018

Dr. NĚMEC : 4. 5. a 18.5. 2018

PROVOZ ODDĚLENÍ EMAUZY - DUBEN 2018

PÁTEČNÍ KONTROLY, PŘEVAZY A KONZULTACE :

Dr. ZÁRUBA : 6. 4., 20. 4. a 27. 4. 2018

Dr. NĚMEC : 13. 4. 2018

PermaLip - trvalé zvětšení rtů pomocí implantátů - pracoviště Karlovy Vary

Leták - ke stažení    Fotogalerie - k prohlédnutí

Před koncem roku 2009 jsme zavedli na našem pracovišti v Karlových Varech novinku - trvalé zvětšení rtů certifikovaným implantátem PermaLip od firmy Medicontur (viz www.medicontur.com). Dosud jsme pacientům nabízeli a samozřejmě i dále nabízíme zvětšení rtů injekčními výplněmi nebo tkzv. V-Y plastikou. U nové metody PermaLip lékař nejdříve změří délku obou rtů a vybere vhodné implantáty. Poté v místním znecitlivění nařízne sliznici v obou koutcích úst v rozsahu několika mm. Tím vytvoří přístup pro implantáty. V obou rtech pak vytvoří tunel speciálním nástrojem, kterým vtáhne a vycentruje oba implantáty. Na závěr operatér sešije oba ústní koutky. Samotný chirurgický zákrok trvá cca. 10-20 minut. Výběrem správné délky implantátů je prakticky minimalizována možná pooperační asymetrie. Elegance a rychlost je další výhodou tohoto výkonu. Více informací na našem webu nebo telefonicky na recepci našeho pracoviště v Karlových Varech.

Plné, smyslné rty jsou snem snad každé ženy. Modelování a zvětšování rtů je jedním z nejčastějších požadavků v estetické medicíně ze strany klientů. Permanentní či semipermanentní výplně byly vždy spojené s poměrně vysokým stupněm nežádoucích účinků a rizik pro pacienty. PermaLip nabízí trvalé a vysoce bezpečné řešení zvětšení rtů s velmi přirozeným efektem. Výhodou výkonu je jeho plná reverzibilita.

PermaLip™ je jediný produkt, který je určen výhradně k vyplňování rtů. Je vyrobený z měkkého, solidního silikonového eleastomeru. Implantát PermaLip™ prošel rozsáhlými klinickými studiemi, aby byla zajištěna jeho bezpečnost a účinnost. PermaLip™ je patentovaný výrobek, certifikovaný FDA a CE.

PermaLip™ byl navržen a vytvarován podle fyziologického tvaru rtů, a proto je vzhled rtů po implantaci velmi přirozený. Díky jedinečné technologii výroby je přípravek velmi bezpečný, neprorůstá do okolní tkáně a po implantaci není porušena funkce rtů.

PermaLip™ je k dispozici v různých velikostech pro uspokojení individuálních potřeb klientů, od mírného zvětšení rtů až po plné, smyslné rty.

Aplikace implantátu PermaLip™ je relativně jednoduchá. Zákrok se může uskutečnit v běžné ordinaci lékaře. Po místním znecitlivění se v obou koutcích horního rtu vytvoří malé řezy. Implantát PermaLip se vtáhne tunelem do rtu a umístí se do středu rtu. Celý proces se opakuje na dolním rtu a nakonec se řezy uzavřou vstřebatelným stehem. Celý zákrok trvá přibližně 30 minut.

Oblast rtů bude po operaci oteklá. Otok zmizí do 2-3 týdnů, zbytky otoku mohou někdy přetrvávat několik měsíců.

Pooperační modřiny různého rozsahu mohou přetrvávat 1-2 týdny.

V souvislosti s operací se mohou vykytovat oblasti snížené citlivosti, které mohou přetrvávat různě dlouhou dobu. Ve velmi vzácných případech mohou oblasti zhoršené citlivosti přetrvávat dlouhodobě.

Reverzibilita je velkou výhodou výkonu. PermaLip je sice trvalý implantát, ale v případě, že si ošetřená osoba přeje svůj původní vzhled rtů, může být jednoduše odstraněn. Odstranění implantátu trvá asi 10 minut.

 

Nejčastější otázky a odpovědi:

1. Je PermaLip přípravek, který se aplikuje injekční stříkačkou?

Není. PermaLip je implantát, který je vyroben z měkkého, solidního silikonu, a je možné ho kdykoliv odstranit.

2. Čím je PermaLip výjimečný?

PermaLip™ je jediný přípravek, který je určen pouze k vyplňování rtů. Je navržený a vytvarovaný podle fyziologického tvaru rtů, a proto je vzhled rtů po implantaci velmi přirozený. Díky jedinečné technologii výroby je přípravek velmi bezpečný, neprorůstá do okolní tkáně a po implantaci není porušena funkce rtů.

3. Podle čeho si vyberu správnou velikost implantátu?

PermaLip je dostupný v různých délkách a šířkách. Během konzultace s Vaším lékařem Vám lékař vybere tu správnou velikost právě pro Vaše rty.

4. Jaký je rozdíl mezi vstřebatelným výplňovým materiálem a implantátem PermaLip?

V současné době jsou na trhu velmi kvalitní výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové (Esthélis, Fortélis), jejichž účinky přetrvávají 1 rok. PermaLip je bezpečné alternativní řešení pro ty, kteří se rozhodnou zvětšit svoje rty natrvalo.

5. A co když budu chtít svoje přirozené rty zpět? Je možné PermaLip odstranit bez následků?

PermaLip je sice trvalý implantát, ale pokud se rozhodnete vrátit se ke svým původním rtům, je možné PermaLip odstranit. Zákrok trvá asi 10 minut. Rty tak získají svůj původní tvar.

6. Jak zákrok probíhá? Je bolestivý?

Zvětšování rtů pomocí implantátu PermaLip je relativně jednoduché. Zákrok může být uskutečněn v běžné ordinaci lékaře. Po místním znecitlivění se v obou koutcích horního rtu vytvoří malé řezy. Implantát PermaLip se vtáhne tunelem do rtu a umístí se do středu rtu. Celý proces se opakuje i na dolním rtu a řezy se uzavřou vstřebatelným stehem. Celý zákrok trvá přibližně 30 minut.

7. Co mám očekávat v pooperačním období po zákroku?

V prvních dnech po implantaci budou rty oteklé. Můžou se objevit i drobné hematomy (modřinky). Tyto vedlejší účinky postupně v průběhu 3-8 dní odezní. Váš lékař Vám může předepsat lély na zmírnění těchto potíží.

8. Kdy uvidím výsledek?

Výsledek je viditelný po odeznění otoku asi 3-5 dní po zákroku.

9. Jaké jsou nežádoucí účinky implantátu PermaLip?

Implantát PermaLip je velmi bezpečný a byl prověřen mnoha klinickými studiemi.

Ve velmi vzácných případech, tak jako po každém chirurgickém zákroku, se může po implantaci vyskytnout infekce (méně než u 1% případů). V takovém případě Vám lékař předepíše antibiotika.

10. Může implantát ve rtu prasknout?

Ne. Implantát PermaLip je vyrobený ze solidního silikonu, proto nemůže prasknout ani splasknout.

11. Mohl by můj partner cítit implantát při líbání či doteku?

Ne, pokud bude vybrána správná velikost implantátu. Proto je velmi důležité poradit se s Vaším lékařem o výběru správné velikosti implantátu.

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte naši firmu, rádi vám poskytneme další informace.

Předoperační informace :

PŘED ZÁKROKEM:

Začnete užívat tablety antivirotika (Zovirax,Valtrex) již 1-3 dny před zákrokem.

1 týden před operací neužívejte léky, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou (např.Acylpyrin, Aspirin..) nebo ibuprofen (Ibuprofen, Ibalgin..). Paralen není kontraindikovaný.

Před operací očistěte obličej ,nepoužívejte make-up.

POOPERAČNÍ INSTRUKCE:

OBECNÉ:

 • Po operaci buďte zbytek dne v klidu. Následující den se můžete věnovat běžným aktivitám. 1-2 týdny necvičte a neprovádějte zvýšenou fyzickou námahu
 • Spěte na zádech se zvednutou hlavou (3-4 polštáře) po dobu nejméně 7 dní, abyste zmírnili otok
 • 3-4 dny se nepředklánějte, nezvedejte těžké věci a fyzicky se příliš nenamáhejte
 • 48 hod po operaci nekonzumujte horké a slané nápoje či potraviny. Jezte pouze měkkou stravu, abyste co nejvíce omezili žvýkací pohyby
 • NEKUŘTE nejméně 2 týdny po operaci. Kouření může zpomalit proces hojení.
 • VYVARUJTE se otevírání úst ze široka, mohlo by dojít k rozestupu hojících se ran
 • Po každém jídle si vyčistěte zuby a vypláchněte ústa
 • Hojící se rány v koutcích úst ošetřujte (dezinfikujte) ředěným peroxidem vodíku
 • (½ hydroxidu vodíku a ½ vody) a potom 3x denně naneste antibiotickou mast (Framykoin)
 • Používejte chladící kompresní obklady v průběhu 24-48 hodin po operaci. Tím zmenšíte otok. Nepokládejte led přímo na rány.
 • Udržujte rty vláčné (vaselina, balzám na rty)

1 TÝDEN PO OPERACI:

Budete poučeni, jak správně provádět kontrolu polohy implantátu:

Tlakem palce a ukazováčku jedné ruky na zúžené konce implantátu zkontrolujte, zda implantát je stále uložen/setrvává v centru rtu. V případě, že implantát není ve středu rtu, je možné jeho polohu zkorigovat mírným tlakem na konec implantátu.

Správné uložení implantátu kontrolujte několikrát denně po dobu 8 týdnů (nejlépe ráno, dále po jídle, po větších pohybech rty a večer před spaním).

2 TÝDNY PO OPERACI:

Provádějte protahovací cviky v oblasti úst 2-3x denně po dobu 2-3 měsíců. Tím zmírníte nadměrnou tvorbu jizev.

Cvičit začněte až po vstřebání stehů a zahojení pooperačních ran:

1. široké roztažení úst

2. excesivní smích (táhnout rty těsně proti zubům)

Děkuji za pozornost, dr. Tomáš Kupka, autor článku.

 

DeAge EX - mikrojehličková frakční radiofrekvence v Karlových Varech

Od 25.11. 2015 na našem pracovišti v Karlových Varech.

Mezi nejnovější trendy v medicíně proti stárnutí patří i radiofrekvenční technologie.

Spojením kladných a záporných elektrod vzniká energie,která se ve tkáni přeměňuje na teplo,a to následně vede ke zpevnění kolagenních a elastických vláken v podkoží.

Jedinečná technologie zpevňuje pokožku systémem vysunovacích mikrojehliček,které se cíleně zavedou do kůže či podkoží,aniž by byl výrazněji narušen povrch pokožky.36 tenkých bipolárních jehličkových elektrod s průměrem 200 mikronů pronikají do hloubky 0,1-4,0mm.Vysoká energie až 3,5 joule na jehličku,extrémně krátké pulsy 0,1ms a hluboké prohřátí nad 60st.C zajistí kontrolovaný efekt s minimálním začervenáním a lehkým otokem po ošetření.

Tepelná energie se uvolňuje z konců jehliček ve zvolené hloubce.Teplo nepoškozuje vrchní vrstvu kůže,jako to vidíme i laserů.Silné prohřátí kolagenních a elastických vláken stimuluje jejich stažení-zkrácení.V důsledku tepla se zároveň v hloubce aktivují růstové faktory a faktory přirozeného hojení podporující tvorbu nových kolagenních i elastických vláken.

Výsledkem je výrazné zpevnění-vypnutí-zkvalitnění pokožky,kůže i podkoží.

Zpevnění podkoží spojené s vypnutím pokožky oddaluje chirurgický zákrok.

Stárnutí nelze zastavit,ale díky novým anti-agingovým metodám ho můžeme mít pod kontrolou.

Můžeme působit tedy i preventivně.

Indikace-využití :

Obličej,krk,dekolt - vypnutí pokožky,vyhlazení vrásek,zmírnění pórů,jizev po akné.

Akné - bipolární radiofrekvence svojí termální energií ničí bakteriálního původce akné ( Propionbacterium acne ) . Narušuje mazové žlázy,které tak snižují produkci mazu.

Strie - prohřátím a stažením kolagenních vláken v podkoží dochází ke zlepšení kvality kůže a zmírnění viditelnosti strií.

Antiaging - hřbety rukou,krk,dekolt,valy paží,kůže břicha.

Zákrok je prováděn ambulantně po objednání.

Nelimituje klienta jako u operačních zákroků či plošných laserových ošetřeních.

Ošetření se dají s krátkou pauzou opakovat.

Leták ke stažení - strana 1, strana 2

MUDr.Tomáš Kupka,autor článku.

Informace o implantátech pro pacientky po augmentaci operované na pracovištích ÚEM Praha Emauzy a Karlovy Vary!

PRSNÍ IMPLANTÁTY PIP NEBYLY NA NAŠICH PRACOVIŠTÍCH POUŽÍVÁNY.

PRO OPERACE PRSŮ NABÍZEME POUZE SILIKONOVÉ IMPLANTÁTY RENOMOVANÝCH FIREM:

 • NATRELLE (MC GHAN - USA)
 • POLYTECH (NĚMECKO)

Chcete více informací? Zeptejte se nás!

S Vaším dotazem můžete poslat i dvě fotografie.

vybrat pracoviště