Mezi nejčastější kožní problémy, které nás přivádějí k plastickému chirurgovi, patří znaménka a kožní výrůstky, nevzhledné jizvy, strie a často i nežádoucí tetování. Tyto drobné kožní útvary nepůsobí pouze estetické obtíže, ale přinášejí i funkční problémy či zdravotní rizika. V případě nevhodného tetování pak lze hovořit i o snížení společenského uplatnění.

Obecně lze říci, že většinu výše uvedených problémů lze odstranit v místním znecitlivění a ambulantně. Po zákroku obvykle není třeba dodržovat žádný zvláštní režim, pouze ošetřované oblasti pečlivě chráníme před slunečním zářením, dbáme na zvýšenou hygienu v místě ošetření a nepřetěžujeme danou oblast do doby, než se jizva po zákroku zcela zhojí.

Znaménka a kožní výrůstky

Mnoho lidí zvažuje, zda přistoupit k odstranění znaménka laserem, nebo chirurgickou cestou. Podle čeho se rozhodnout? Platí, že k chirurgickému odstranění bychom měli přistoupit hlavně v případech, kde bude třeba provést histologické vyšetření.

Při laserovém ošetření již histologie není možná. Určitě je to nutné u pigmentovaných znamének, která zasahují do celé hloubky kůže a případně i do podkoží. U nich je třeba vyloučit, zda se jedná o zhoubný nádor – nejčastěji melanom. Nevýhodou chirurgického zákroku je, že po něm prakticky vždy zůstává jizva. Plastický chirurg však dbá na to, aby byla malá a co nejméně nápadná.

Dalším důvodem k odstranění kožních výrůstků nebo znamének je i to, že se často nacházejí v místech chronického dráždění a tím i jejich častějšího poranění – například pod ramínkem u prádla, v místě švu oblečení či zapínání. Všechna znaménka na těle je třeba pečlivě sledovat a v případě zarudnutí či změny tvaru a barvy navštívit lékaře.

Chcete více informací? Zeptejte se nás!

* označuje povinné položky

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

powered by Estheticon
© 2002 – 2021  Ústav estetické medicíny | Hodnocení | Ke stažení | Informace pro pacienty | Podmínky webu a zpracování osobních údajů