Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Odstranění podbradku

Povolená kůže a měkké tkáně pod bradou mohou vlivem věku, ale i změn tělesné hmotnosti, působit značné estetické problémy. U řady lidí je to dáno rodovou dispozicí a podbradek se jim tvoří již v mladém věku, často k tomu přispívá i obezita. Kolem 50. roku života se uvolňuje kůže a povoluje i plochý krční sval vlivem přirozeného procesu stárnutí tkání u většiny populace.

Operaci podbradku lze provést v místní i celkové anestezii. Způsob znecitlivění závisí především na zvolené metodě a rozsahu zákroku. Pokud se jedná o liposukci podbradku nebo drobnou úpravu povolené kůže, většinou postačuje místní znecitlivění. V takovém případě není třeba provádět interní předoperační vyšetření.

Liposukce podbradku

Objeví-li se podbradek u mladého člověka a je způsoben především uložením tukových zásob, bývá ideálním řešením jeho liposukce. U mladých lidí je kůže ještě dostatečně elastická a může se po odsátí tuku stáhnout tak, že nevznikají její přebytky a podbradek je vypnutý a hladký. U kůže, která již ztratila svou elasticitu, je zákrok třeba zkombinovat s odstraněním části kůže. Pouhým odsátím tuku by došlo k vytvoření kožního nadbytku a estetický problém by se paradoxně ještě zhoršil.

Odstranění podbradku kombinací zákroků

U starších osob se často vyskytuje v oblasti brady a krku povolená kůže bez tukového polštářku. Ta může vytvářet velmi neestetické „vole“. Řešením je odstranění kožních nadbytků z drobného řezu ve vrásce pod bradou. Pokud je problém kombinovaný s tukovým polštářkem, provede se současně i jeho liposukce. Odstranění povislé kůže v oblasti podbradku může být také součástí rozsáhlejší operace, vypnutí kůže v obličeji – faceliftu. V rámci této operace se vypne kůže obličeje a zpevní plochý sval krku. Jizvy se vedou kolem uší a ve vlasech, tak aby byly co nejméně patrné. Rozsah zákroku lze cíleně směrovat pouze na dolní část obličeje a krk nebo pouze na krk. V případě provedení faceliftu je výsledek trvalejší, než pokud se operuje pouze podbradek. Rekonvalescence po zákroku je však podstatně náročnější.

Po operaci podbradku

Po liposukci podbradku, při které se odsává přibližně do 100 ml tuku, je třeba nosit 1 – 2 týdny elastickou bandáž, aby se kůže dobře přihojila ke spodině. Použijí-li se nevstřebatelné stehy, odstraňují se po 7 – 10 dnech. V případě faceliftu se jedná o rozsáhlejší zákrok, který bývá spojen s otoky i drobnými modřinkami v obličeji a nutností dodržovat klidový režim 1 – 2 týdny.

Výsledky operace podbradku

Operace podbradku mají velmi dobrý efekt po řadu let. Pokud byla provedena liposukce, tukový polštářek se znovu v ošetřované oblasti nevytvoří. Tkáně podbradku jsou však v neustálém pohybu a postupnou ztrátou pevnosti a elasticity se vypnutá kůže s přibývajícím věkem znovu postupně uvolňuje.

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.