PermaLip™ – vychutnejte si dlouhodobě plnější, mladistvější rty

PermaLip -oba rty před a po

Plné, smyslné rty jsou snem snad každé ženy. Modelování a zvětšování rtů je jedním z nejčastějších požadavků v estetické medicíně ze strany klientů. Permanentní či semipermanentní výplně byly vždy spojené s poměrně vysokým stupněm nežádoucích účinků a rizik pro pacienty. PermaLip nabízí trvalé a vysoce bezpečné řešení zvětšení rtů s velmi přirozeným efektem. Výhodou výkonu je jeho plná reverzibilita.

PermaLip™ je jediný produkt, který je určen výhradně k vyplňování rtů. Je vyrobený z měkkého, solidního silikonového eleastomeru. Implantát PermaLip™ prošel rozsáhlými klinickými studiemi, aby byla zajištěna jeho bezpečnost a účinnost. PermaLip™ je patentovaný výrobek, certifikovaný FDA a CE.

PermaLip™ je zdravotnický prostředek, implantát vyrobený z měkkého silikonu, který je určen výhradně k výplni rtů odborným pracovníkem – lékařem.

PermaLip™ byl navržen a vytvarován podle fyziologického tvaru rtů, a proto je vzhled rtů po implantaci velmi přirozený. Díky jedinečné technologii výroby je přípravek velmi bezpečný, neprorůstá do okolní tkáně a po implantaci není porušena funkce rtů.

PermaLip™ je k dispozici v různých velikostech pro uspokojení individuálních potřeb klientů, od mírného zvětšení rtů až po plné, smyslné rty.

Aplikace implantátu PermaLip™ je relativně jednoduchá. Zákrok se může uskutečnit v běžné ordinaci lékaře. Po místním znecitlivění se v obou koutcích horního rtu vytvoří malé řezy. Implantát PermaLip se vtáhne tunelem do rtu a umístí se do středu rtu. Celý proces se opakuje na dolním rtu a nakonec se řezy uzavřou vstřebatelným stehem. Celý zákrok trvá přibližně 30 minut.

Oblast rtů bude po operaci oteklá. Otok zmizí do 2 – 3 týdnů, zbytky otoku mohou někdy přetrvávat několik měsíců.

Pooperační modřiny různého rozsahu mohou přetrvávat 1 – 2 týdny.

V souvislosti s operací se mohou vyskytovat oblasti snížené citlivosti, které mohou přetrvávat různě dlouhou dobu. Ve velmi vzácných případech mohou oblasti zhoršené citlivosti přetrvávat dlouhodobě.

Reverzibilita je velkou výhodou výkonu. PermaLip je sice trvalý implantát, ale v případě, že si ošetřená osoba přeje svůj původní vzhled rtů, může být jednoduše odstraněn. Odstranění implantátu trvá asi 10 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi:

 1. Je PermaLip přípravek, který se aplikuje injekční stříkačkou?
  Není. PermaLip je implantát, který je vyroben z měkkého, solidního silikonu, a je možné ho kdykoliv odstranit.
 2. Čím je PermaLip výjimečný?
  PermaLip™ je jediný přípravek, který je určen pouze k vyplňování rtů. Je navržený a vytvarovaný podle fyziologického tvaru rtů, a proto je vzhled rtů po implantaci velmi přirozený. Díky jedinečné technologii výroby je přípravek velmi bezpečný, neprorůstá do okolní tkáně a po implantaci není porušena funkce rtů.
 3. Podle čeho si vyberu správnou velikost implantátu?
  PermaLip je dostupný v různých délkách a šířkách. Během konzultace s Vaším lékařem Vám lékař vybere tu správnou velikost právě pro Vaše rty.
 4. Jaký je rozdíl mezi vstřebatelným výplňovým materiálem a implantátem PermaLip?
  V současné době jsou na trhu velmi kvalitní výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové (Esthélis, Fortélis), jejichž účinky přetrvávají 1 rok. PermaLip je bezpečné alternativní řešení pro ty, kteří se rozhodnou zvětšit svoje rty natrvalo.
 5. A co když budu chtít svoje přirozené rty zpět? Je možné PermaLip odstranit bez následků?
  PermaLip je sice trvalý implantát, ale pokud se rozhodnete vrátit se ke svým původním rtům, je možné PermaLip odstranit. Zákrok trvá asi 10 minut. Rty tak získají svůj původní tvar.
 6. Jak zákrok probíhá? Je bolestivý?
  Zvětšování rtů pomocí implantátu PermaLip je relativně jednoduché. Zákrok může být uskutečněn v běžné ordinaci lékaře. Po místním znecitlivění se v obou koutcích horního rtu vytvoří malé řezy. Implantát PermaLip se vtáhne tunelem do rtu a umístí se do středu rtu. Celý proces se opakuje i na dolním rtu a řezy se uzavřou vstřebatelným stehem. Celý zákrok trvá přibližně 30 minut.
 7. Co mám očekávat v pooperačním období po zákroku?
  V prvních dnech po implantaci budou rty oteklé. Můžou se objevit i drobné hematomy (modřinky). Tyto vedlejší účinky postupně v průběhu 3 – 8 dní odezní. Váš lékař Vám může předepsat léky na zmírnění těchto potíží.
 8. Kdy uvidím výsledek?
  Výsledek je viditelný po odeznění otoku asi 3 – 5 dní po zákroku.
 9. Jaké jsou nežádoucí účinky implantátu PermaLip?
  Implantát PermaLip je velmi bezpečný a byl prověřen mnoha klinickými studiemi. Ve velmi vzácných případech, tak jako po každém chirurgickém zákroku, se může po implantaci vyskytnout infekce (méně než u 1 % případů). V takovém případě Vám lékař předepíše antibiotika.
 10. Může implantát ve rtu prasknout?
  Ne. Implantát PermaLip je vyrobený ze solidního silikonu, proto nemůže prasknout ani splasknout.
 11. Mohl by můj partner cítit implantát při líbání či doteku?
  Ne, pokud bude vybrána správná velikost implantátu. Proto je velmi důležité poradit se s Vaším lékařem o výběru správné velikosti implantátu.

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte naši firmu, rádi vám poskytneme další informace.

Předoperační informace:

Začnete užívat tablety antivirotika (Zovirax, Valtrex) již 1 – 3 dny před zákrokem.

1 týden před operací neužívejte léky, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou (např. Acylpyrin, Aspirin...) nebo ibuprofen (Ibuprofen, Ibalgin...). Paralen není kontraindikovaný.

Před operací očistěte obličej, nepoužívejte make-up.

POOPERAČNÍ INSTRUKCE:

OBECNÉ

 • Po operaci buďte zbytek dne v klidu. Následující den se můžete věnovat běžným aktivitám. 1 – 2 týdny necvičte a neprovádějte zvýšenou fyzickou námahu
 • Spěte na zádech se zvednutou hlavou (3 – 4 polštáře) po dobu nejméně 7 dní, abyste zmírnili otok
 • 3 – 4 dny se nepředklánějte, nezvedejte těžké věci a fyzicky se příliš nenamáhejte
 • 48 hod po operaci nekonzumujte horké a slané nápoje či potraviny. Jezte pouze měkkou stravu, abyste co nejvíce omezili žvýkací pohyby
 • NEKUŘTE nejméně 2 týdny po operaci. Kouření může zpomalit proces hojení.
 • VYVARUJTE se otevírání úst ze široka, mohlo by dojít k rozestupu hojících se ran
 • Po každém jídle si vyčistěte zuby a vypláchněte ústa
 • Hojící se rány v koutcích úst ošetřujte (dezinfikujte) ředěným peroxidem vodíku
 • (½ hydroxidu vodíku a ½ vody) a potom 3x denně naneste antibiotickou mast (Framykoin)
 • Používejte chladící kompresní obklady v průběhu 24 – 48 hodin po operaci. Tím zmenšíte otok. Nepokládejte led přímo na rány.
 • Udržujte rty vláčné (vaselina, balzám na rty)

1 TÝDEN PO OPERACI

Budete poučeni, jak správně provádět kontrolu polohy implantátu –Tlakem palce a ukazováčku jedné ruky na zúžené konce implantátu zkontrolujte, zda implantát je stále uložen/setrvává v centru rtu. V případě, že implantát není ve středu rtu, je možné jeho polohu zkorigovat mírným tlakem na konec implantátu.

Správné uložení implantátu kontrolujte několikrát denně po dobu 8 týdnů (nejlépe ráno, dále po jídle, po větších pohybech rty a večer před spaním).

2 TÝDNY PO OPERACI

Provádějte protahovací cviky v oblasti úst 2 – 3x denně po dobu 2 – 3 měsíců. Tím zmírníte nadměrnou tvorbu jizev. Cvičit začněte až po vstřebání stehů a zahojení pooperačních ran:

1. široké roztažení úst

2. excesivní smích (táhnout rty těsně proti zubům)

Leták ke stažení

Fotogalerie k prohlédnutí

Fotozáznam z operace

CHCETE VÍCE INFORMACÍ? ZEPTEJTE SE NÁS!

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

* označuje povinné položky

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© 2002 – 2021  Ústav estetické medicíny | Hodnocení | Ke stažení | Informace pro pacienty | Podmínky webu a zpracování osobních údajů | Cookies