Napsat Zavolat

Emauzy Praha

Tel.: +420 224 918 168

GSM.: +420 606 655 541

Orplid Karlovy vary

Tel.: +420 353 224 544

GSM.: +420 603 269 733

+

Zvětšení a modelace vám dopomůže k okouzlujícím a smyslným rtům. Díky kyselině hyaluronové získají vaše rty šťavnatý a svěží vzhled. Pomocí aplikace výplní je možné upravit asymetrii, objem i kontury rtů. Co vás při zákroku čeká a jak se na něj připravit?

Jak zvětšit rty

Zvětšení rtů patří mezi menší zákroky s okamžitým výsledkem. Plnější rty je možné získat několika způsoby – chirurgicky, vložením silikonových implantátů a aplikací injekčních výplní. Jste vhodným kandidátem na zvětšení rtů? Jak mít plné rty?

1/ CHIRURGICKÉ OPERACE

LIP LIFT

Lip lift (V-Y plastika) je drobný operační zákrok, při kterém se zmenší vzdálenost mezi nosem a horním rtem. Tím se zvětší červená část horního rtu. Zákrok se provádí v lokálním znecitlivění. Jizva je přímo v záhybu nosu zespodu, není tedy vidět. Celá operace trvá okolo 45 minut. Konečný výsledek je možné vidět po 2-3 týdnech, kdy zmizí modřinky a otoky. Ránu je nutné několik dní překrývat sterilní náplastí.

Lip lift provádí na klinice v Praze i v Karlových Varech vždy MUDr. Dušan Záruba

SILIKONOVÉ VÝPLNĚ

PermaLip, s ohledem na zrušení certifikace v EU, na našich klinikách neprovádíme. U MUDr. Tomáše Kupky si však lze domluvit vyjmutí implantátu, případně korekci polohy (vytvoření nového prostoru a opětovné uložení). 

Tento měkký silikonový implantát je navržený tak, aby kopíroval tvar rtů. Vkládá se z malých otvorů v koutcích. Vše trvá cca 30 minut, implantát nezarůstá.

Ranky je nutné několik dní překrývat sterilními náplastmi a dbát na to, aby se otvory nezanítily. V současné době zvětšení rtů metodou PermaLip na klinice neprovádíme, věnujeme se výplním rtů kyselinou hyaluronovou.

PermaLip -oba rty před a po PermaLip -oba rty před a po zvětšení rtů implantátem

2/ INJEKČNÍ VÝPLNĚ

ZVĚTŠENÍ RTŮ VLASTNÍM TUKEM – lipofilling

Zákrok se provádí v místním znecitlivění (samotná aplikace). Vlastní tuk je látka tělu vlastní, proto je dobře přijímána. Lze s ním řešit asymetrii, kontury i objem rtů. Tuk se získává pomocí liposukce a následně se ve speciálním přístroji se upraví tak, aby se mohl použit jako výplňový materiál. Aplikuje se pomocí tenkých kanyl nebo jehel.

Lipofilling u nás na žádné klinice neprovádíme kvůli nestejnoměrnému vstřebávání tuku a nutnosti častých reoperací z důvodu nesymetrického výsledku. 

ZVĚTŠENÍ RTŮ KYSELINOU HYALURONOVOU

Velmi oblíbená a častá metoda. Kyselina hyaluronová se běžně nachází v pokožce, proto není pro tělo cizí a je velmi dobře přijímána. Tím se minimalizují případné komplikace a alergické reakce. Rty jsou po aplikaci nejen krásně plné a symetrické, ale zároveň velmi dobře hydratované a svěží. Výhodou je, že kyselina hyaluronová se postupně vstřebává, v případě potřeby ji lze dopíchnout, nebo naopak rozpustit.

Kyselina hyaluronová

 • regeneruje kožní buňky
 • hydratuje
 • nezpůsobuje alergické reakce
 • postupně se vstřebává
 • přirozeně zvětší i velmi úzké rty

Co na úzké rty? Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Díky aplikaci injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové je možné zvětšení rtů bez operace. Ošetření je téměř bezbolestné a k většímu komfortu dopomůže lokální anestetikum v podobě chlazení ledem nebo znecitlivujícího lidocainového krému. Ten se nanese 10-20 minut před aplikací. Lze využít i injekční výplně, které již lidocain obsahují. Výhodou je, že nebolestivost přetrvává i po zákroku. 

Co vše dokáže kyselina hyaluronová u vašich rtů?

 • vyřešit asymetrii
 • zvětšit objem
 • vyřešit úzké rty
 • zvýraznit kontury rtů
 • odstranit vrásky nad horním rtem
 • pozvednout povislé koutky

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou má nesporné výhody v tom, že se aplikuje látka tělu vlastní, která se běžně nachází v pokožce. Celé ošetření trvá jen několik minut a výsledek je okamžitě viditelný.

VÝHODY

 • lze aplikovat ihned u konzultace (cca 5-10 minut)
 • bezprostředně po zákroku je možné jít domů, sportovat, do práce
 • minimální riziko alergické reakce – 1:200 000 („Během 25 let své praxe jsem ještě alergii na kyselinu hyaluronovou neviděl,“ vysvětluje MUDr. Tomáš Kupka.)
 • lze opakovaně doplňovat
 • pokud (zřídka) dojde k hrudkování, zajizvení, opouzdření, lze elegantně řešit hyaluronidázou, která kyselinu hyaluronovou rozpustí
 • lze velikostně i tvarově uspokojit klienta možným opakováním vpichů při každé návštěvě
 • využívají se tupé kanyly: jeden vpich z každé strany na celou aplikaci nahoře i dole, menší bolestivost, nižší výskyt krevních výronů, hematomů a modřinek

Průběh zákroku – výplň rtů kyselinou hyaluronovou

Konzultace

Společně s lékařem proberete vaši představu o výsledném tvaru a objemu rtů. Bude vám doporučeno, abyste cca týden před zákrokem přestali brát léky, které ředí krev. V den konzultace je možné provést i samotný zákrok.

Zákrok

Nejprve se na rty nanese lokální anestetikum v podobě znecitlivujícího krému. Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou trvá přibližně 30-45 minut. K aplikaci se využívají velmi tenké kanyly, případně jehly. Vpich se i bez znecitlivujícího krému projevuje spíše nepříjemným tlačením, než bolestí.

Kyselina hyaluronová se aplikuje postupně a vždy je lepší dát méně, počkat několik dní a případně dopíchnout, než docílit nevzhledného a přehnaného výsledku.

Režim po aplikaci kyseliny hyaluronové

Otoky po aplikaci kyseliny hyaluronové jsou zcela běžné. Stejně tak se mohou objevit drobné modřinky a červená místa. Vše by mělo postupně do 3-5 dnů odeznít. Otok po zvětšení rtů bývá nejdéle týden.

Kůži je možné opatrně zachlazovat, vždy přes kapesník, utěrku, případně jinou látku, aby nedošlo k přemrznutí.

Po dobu 7 dnů byste neměli rty vystavovat extrémním teplotám – opalování, solárium, sauna, otužování, kryokomora, mrazivé počasí.

Po dobu 7 dnů je také vhodné vynechat větší fyzickou námahu. Otok po zvětšení rtů se drží déle, když se příliš předkláníte, běháte či sportujete, proto je klidový režim žádoucí.

Zvětšené rty – výsledek a efekt

Částečně je zvětšení rtů vidět hned, pro konečné zhodnocení je třeba vyčkat, až splasknou otoky. Výsledný tvar rtů se objeví cca 7. den po aplikaci.

Efekt zvětšení rtů pomocí injekčních výplní není trvalý. Vstřebávání kyseliny hyaluronové je u každého různě rychlé. Pro zvětšení rtů se používá nezasíťovaná kyselina, což zaručuje, že výplň vydrží okolo 3-9 měsíců(1).

Co ovlivňuje délku trvání výsledku?

 • věk
 • typ výplně
 • technika aplikace
 • životní styl
 • kouření
 • intenzita mimiky
 • vlastní metabolismus

Kontraindikace

Injekční výplně rtů kyselinou hyaluronovou nejsou vhodné pro těhotné a kojící, pro klienty s poruchou srážlivosti krve, při užívání léků na ředění krve a samozřejmě v případě, že klient trpí onemocněním kůže (herpes, akné) v těsné blízkosti rtů.

Určitě myslete i na to, že několik dní po aplikaci není možné naplno otvírat rty. Nedoporučuje se návštěva dentální hygieny a stomatologie, stejně tak i moderátorky, zpěvačky a jiná povolání, kde je třeba více artikulovat, potřebují pár dní na zotavení a opadnutí otoků.

Možné komplikace po zvětšení rtů

 1. Alergie: Kyselina hyaluronová sama o sobě alergii způsobit nemůže, jak jsme již zmiňovali, jde o látku, která se v těle běžně nachází a je součástí kůže. Drobná reakce se může objevit na látky, které bývají součástí výplňových materiálů – anestetikum, vitaminy, antioxidanty a další.(2)
 2. Otoky: Drobné otoky v místě vpichu patří k běžným reakcím na injekční výplně. V případě, že otoky přetrvávají déle než 7 dní, domluvte si u nás na klinice návštěvu. V takovém případě je vždy lepší dojít na kontrolu, abychom rty viděli a zkontrolovali.
 3. Nepovedené zvětšení rtů: Velmi často se stává, že po neodborné aplikaci na pracovištích, kde není erudovaný personál, dojde po aplikaci výplní k nerovnostem a hrudkám, případně nepřirozeném vzhledu rtů (kačeří rty). Kyselinu hyaluronovou je možné rozpustit a po několika týdnech jsme vám schopni pomoci a zvětšení rtů provést tak, aby vaše rty vypadaly přirozeně. V žádném případě nedoporučujeme zákrok podstupovat na úkor cena – kvalita. Kyselina hyaluronová se sice vstřebává, ale věřte, že plno nešťastných žen za námi dorazí právě proto, že si nechaly kyselinu hyaluronovou aplikovat na neodborném pracovišti a výsledek byl děsivý.

Technika Russian lips

Technika zvaná Russian lips využívá vertikálních vpichů kyseliny hyaluronové, kdy se rty tvarují do „srdíčka“, tedy velmi výrazný horní i dolní ret ve střední části rtů. Nevznikají „kačeří rty“, ale až přehnaně plné „přifouklé“ rty ve střední části.

Cena zvětšení rtů

Cena zvětšení rtů se odvíjí od zvoleného typu zákroku – chirurgické zvětšení versus injekční výplně. Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou začíná na 4 000 Kč, velmi záleží na množství ml, které je třeba použít k dosažení požadovaného výsledku.

U permanentního zvětšení pomocí silikonových implantátů začíná cena na 18 000 Kč.

Ceník

REFERENCE:
1/ fda.gov. FDA - Approved Dermal Fillers. Dostupné na: https://www.fda.gov/medical-devices/aesthetic-cosmetic-devices/fda-approved-dermal-fillers [September 2020]
2/ jcasonline.com. Dermal fillers. Do’s and Dont’s. Maya Vedamurthy, Amar Vedamurthy, KC Nischal. Dostupné na: https://journals.lww.com/jcas/Fulltext/2010/03010/Dermal_Fillers__Do_s_and_Dont_s.3.aspx [May 2010]


Časté dotazy

Kdy zmizí otok po výplni rtů?

 • Otoky začnou mizet 3. den po výplni. Nejdéle by měly přetrvávat týden. Co dělat, pokud otoky po zvětšení rtů neustupují? Více v článku.

Kam jít na zvětšení rtů?

 • Vždy je důležité si vybrat specializované pracoviště s erudovanými lékaři. Jen tak předejdete nepovedenému zvětšení rtů a nepřirozenému výsledku. Více o výběru specialisty u nás na webu.

Jaká je rekonvalescence po zvětšení rtů?

 • Přibližně týden je důležité se vyhnout fyzické námaze a vystavování rtů extrémním teplotám – opalování, sauna, mrazivé počasí. Více o rekonvalescenci v článku.

Kolik stojí zvětšení rtů?

 • Záleží na volbě metody zvětšení rtů. Injekční výplně začínají okolo 4 000 Kč, permanentní zvětšení silikonovým implantátem od 18 000 Kč.

Jak dlouho vydrží efekt výplně rtů?

 • Vstřebání kyseliny hyaluronové je u každého jinak rychlé. Průměrně efekt výplně vydrží 6-10 měsíců.

Co jsou to Russian lips?

 • Kyselina hyaluronová se aplikuje vertikálně, vzniká tak plný dolní i horní ret do tvaru spíše srdce – plnější střed rtů. Více v článku.

Chcete více informací?
Zeptejte se nás!

Pracoviště

Můžete přiložit soubory

Informace o o podmínkách webu a zpracování osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.